Spadený strom na silnici Rudice-Olomučany

Dne 23.  12. 2023 v 5:45 byla jednotka povolána k odstranění spadeného stromu směrem na Olomučany. Na místě zjištěno, že se jedná o pád dvou stromů přes celou vozovku. Za použití motorové řetězové pily, byly stromy odklizeny. Jednotka provedla ještě kontrolu úseku po pilu v Olomučanech a vrátila se na základnu krátce před sedmou ranní.

V kategorii: 2023, Aktuality, Zásahy | No Comments

Výjezd jednotky k prověřovacímu cvičení

Dne 25. 11. 2023 v 8:38 byla jednotka vyslána k hlášenému pádu stromu na osobu v lese někde mezi hřbitovem a černou hlínou. U místního hřbitova čekal oznamovatel, kterým byl velitel jednotky který oznámil jednotce, že se jedná o prověřovací cvičení.
Přibližně 200 metrů jednotka pokračovala pěšky, kde nalezla figuranta a cvičné AED a prováděla dle [...]

V kategorii: 2023, Zásahy | No Comments

Záchrana srnce zamotaného do sítě

Dne 8. 8. 2023 v 7:25 byla jednotka vyslána k záchraně srnce zamotaného do sítě ohradníku. Místo zásahu upřesnil oznamovatel a jednotka provedla opatrné vytažení srnce ze sítě ohradníku. Zvíře bylo po vyproštění, vypuštěno do přírody. Ohradník byl provizorně opraven a jednotka se vrátila zpět na základnu.

V kategorii: 2023, Aktuality | No Comments

Činnost jednotky

Dne 30. 7. 2023 jednotka prováděla po odpolední bouřce odčerpání ucpané kanalizace u domu v Rudici a následné pročištění odtoku v kanále.

Po této činnosti se jednotka přesunula v rámci výcviku a dohodě s majitelem chaty do Jedovnic, kde provedla likvidaci sršního hnízda.

V kategorii: 2023, Aktuality, Zásahy | No Comments