Výjezd jednotky k prověřovacímu cvičení

Dne 25. 11. 2023 v 8:38 byla jednotka vyslána k hlášenému pádu stromu na osobu v lese někde mezi hřbitovem a černou hlínou. U místního hřbitova čekal oznamovatel, kterým byl velitel jednotky který oznámil jednotce, že se jedná o prověřovací cvičení.
Přibližně 200 metrů jednotka pokračovala pěšky, kde nalezla figuranta a cvičné AED a prováděla dle [...]

V kategorii: 2023, Zásahy | No Comments

Záchrana srnce zamotaného do sítě

Dne 8. 8. 2023 v 7:25 byla jednotka vyslána k záchraně srnce zamotaného do sítě ohradníku. Místo zásahu upřesnil oznamovatel a jednotka provedla opatrné vytažení srnce ze sítě ohradníku. Zvíře bylo po vyproštění, vypuštěno do přírody. Ohradník byl provizorně opraven a jednotka se vrátila zpět na základnu.

V kategorii: 2023, Aktuality | No Comments

Činnost jednotky

Dne 30. 7. 2023 jednotka prováděla po odpolední bouřce odčerpání ucpané kanalizace u domu v Rudici a následné pročištění odtoku v kanále.

Po této činnosti se jednotka přesunula v rámci výcviku a dohodě s majitelem chaty do Jedovnic, kde provedla likvidaci sršního hnízda.

V kategorii: 2023, Aktuality, Zásahy | No Comments

Požár hrabanky u lomu Seč

Dne 8. 7. 2023 ve 12:06 byla jednotka povolána k požáru hrabanky v Rudici u lomu Seč. Na místě zjištěn požár o rozsahu 5×10m. Jednotka prováděla v místě zásahu kyvadlové řízení dopravy a vypomáhala ostatním jednotkám na místě.
Jednotky na místě: SDH Rudice, SDH Jedovnice, HS Blansko

V kategorii: 2023, Zásahy | No Comments