Odstranění spadeného stromu u Rudice

Dne 5. 12. 2020 v 6:40 byl jednotce vyhlášen poplach k odstranění spadeného stromu směrem na Olomučany. Po příjezdu na místo zjištěn strom přes celou vozovku. Na odstranění byla použita MŘP a ve spolupráci s JSDH Jedovnice byla komunikace zprůjezdněna. Poté se projel celý lesní úsek na Olomučany, kde byl nalezen menší strom zasahující do [...]

V kategorii: 2020, Zásahy | No Comments

Výcvik v Rudickém propadání

Po mnoha měsíčních přípravách proběhl, na konci září 2020, společný výcvik složek IZS (Speleologická záchranná služba, HZS Jihomoravského kraje a vybrané sbory dobrovolných hasičů JmK) v jeskyni Rudické propadání.

Námětem a rozsahem šlo o unikátní akci, která byla realizována v ČR poprvé. Hlavním cílem bylo čerpání vody zatopeného sifonu ve vzdálené části jeskyně, v hloubce přes [...]

V kategorii: 2020, Zásahy | No Comments

Požár nakladače u Rudice

Dne 1. 6. 2020 v 10:18 byla jednotka povolána k požáru nakladače pod převážkou směrem na Lažánky. Po příjezdu na místě již zasahovala jednotka SDH Jedovnice a naše jednotka zůstala do likvidace požáru v záloze na místě události. Poté byla velitelem zásahu odeslána na základnu.
Jednotky: SDH Jedovnice, SDH Rudice, PS Blansko

V kategorii: 2020, Zásahy | No Comments

Odstranění spadeného stromu u Rudice

Dne 21. 3. 2020 v 10:14 byla jednotka povolána k odstranění spadeného stromu přes 1/2 vozovky směrem na Olomučany. Jednotka provedla odstranění stromu pomocí motorové pily a po dobu zásahu na místě řídila kyvadlově provoz. Po odstranění stromu a úklidu vozovky se jednotka vrátila na základnu.

V kategorii: 2020, Zásahy | No Comments